Profi képzőink szeptembertől kezdve összesen 35 tréninget tartottak 16 magyarországi cégnek és szervezetnek Budapest mellett több vidéki helyszínen. Ezek többsége élőben zajlott, de a járványhelyzet miatt több online alkalomra is sor került. Képzéseinken összesen mintegy négyszáz leendő és aktív munkavállaló, HR szakember és munkáltató vett részt.
A szakértőink által összeállított tréning két alapmodulból áll, amelyek tisztázzák és kontextusba helyezik a téma alapfogalmait (nemi norma, nemi szerep, szexizmus stb.) és eszközöket adnak ahhoz, hogy a résztvevők akár már másnap felléphessenek a munkahelyi nemi alapú diszkrimináció ellen. Az alapmodulok mellett kiegészítő modulokat kínálunk, amelyek közül előzetesen szabadon választhatják ki akár az összeset a képzést meghívó munkahelyek vagy közösségek. A választható modulok az alábbi témákat ölelik fel:
- A szexizmus fajtái és érdekérvényesítés
- A gyermekes munkavállalók helyzete: egyéni és szervezeti válaszok
- Kollektív érdekérvényesítés
A résztvevők visszajelzéseikben kiemelték, hogy a tréning tudással és a gyakorlatban is használható készségekkel ruházta fel őket, és ami talán még lényegesebb, megerősítette őket a nemek közötti egyenlőségért való kiállás fontosságában: “Azért volt számomra hasznos […], mert megismertem azokat a helyzeteket, amelyekben nem szabad csöndben maradni” - foglalta össze gondolatait egy munkavállaló a tréning után. “A képzés ráébresztett a szomorú valóságra. Azon leszek, hogy elkerüljem ezeket az életszituációkat és kiálljak a nemek közti egyenlőségért!” - fogalmazott egy másik résztvevő.
Lépéselőny projektünkben a csoportos képzéseket egyéni tanulást lehetővé tevő ingyenes e-learninggel egészítettük ki. Az online kurzus kiegészítheti a gyakorlatközpontú, a készségek fejlesztésére fókuszáló tréninget, de önmagában is ajánljuk mindenkinek, aki szívesen mélyedne el a témában.
Többet szeretnék tudni az e-learningről
Bár a projekt első fázisa lezárult, a tréningek továbbra is elérhetőek. Cégek jelentkezése mellett munkavállalók megkeresését is várjuk. Ha szeretnéd, hogy a te munkahelyed is tegyen egy lépést a nemek közötti egyenlőségért, írj nekünk és felvesszük a kapcsolatot a vezetőséggel. Mindezek mellett időről-időre szervezünk majd olyan nyitott képzéseket is, amelyekbe bárki bekapcsolódhat. További információkért küldj e-mailt Fenyvesi Maya projektkoordinátornak a fenyvesi.maya@amnesty.hu címre.