A StandByMe Rómában tartott konferenciájára este 8-kor indult neki hatfős csapatunk. Magára az eseményre március 22-én, pénteken került sor, több részletben jártuk körül az online térben történő nemi alapú diszkrimináció témáját. Különösen élveztem, ahogy a szervezők bevonták az egyik kiemelten érintett korosztályt, a fiatalokat, saját panelbeszélgetést dedikálva nekik. Lehetőségem nyílt a magyar aktivistacsapatot képviselni. Rövid prezentációban mutattam be az elmúlt évben Magyarországon megvalósított projektjeinket. Ezt követően a többi ország delegáltjaival reflektáltunk a személyes élményeinkre, valamint közösen gondolkoztunk a probléma jövőbeli megoldási lehetőségein, amibe a hallgatóság is aktívan becsatlakozott. A tartalmas szakmai programon túlmutatóan bőven volt időnk felfedezni a várost, a kötelező látványosságok mellett sikerült megtalálnunk a tökéletes fagyit; fontos ismertetőjegyei, hogy lapos és pasztellszínű, valamint az édességet árusító vendéglátó teljes nyugodtsággal válaszol olaszul az angol nyelvre! (Franci)
Azt mondják, minden út Rómába vezet. Kezdem úgy érezni, van benne valami. Végül is ki gondolta volna, hogy az Amnestyvel fogok életemben először eljutni Olaszország fővárosába?
A StandByMe zárókonferenciára mentünk, ahol előadásokat és beszélgetéseket hallhattunk a nőket érő online erőszak témájában. A nap során minden ország bemutatta a saját projektjeit. Nagyon érdekes volt látni, hogy más országokban hogyan is működik mindez.
Emellett volt idő várost nézni. Végigjártunk mindent, amire az ötödikes töritankönyből emlékezni lehet, belekeveredtünk egy maffiallenes tüntetésbe, és a három nap végére már megtanultuk a közlekedési szabályokat is. ("Csak menj, hátha nem ütnek el!")
Nagyon jó volt, és bár nem dobtunk pénzt a Trevi-kútba, talán egyszer még visszajutunk. (Réka)
Már a meghívás után kíváncsian és izgatottan vártam a konferenciát. Szakértői előadásokkal nyitották a konferenciát, azután pedig panelbeszélgetést hallhattunk meg. A Meta egy ügyvezetőjének véleményét is halhattuk a nemi alapú online erőszakról, ami intelligens vitát eredményezett. Érdekes volt látni, hogyan látja a problémát egy profitorientált vállalat. Ebéd után a konkrét projektekről hallhattunk. A lengyel, olasz és magyar projekt vezetői közösen bemutatták be, miket értünk el a projekt során, így betekintést nyerhettünk a többi országban megvalósult tevékenységekbe. Volt lehetőségem interjút is adni és kapcsolatokat építeni. Mindenki nyitott volt a véleményünkre, kíváncsian hallgattak és bátorítottak minket. Az egész nap kötetlen hangulatban telt, ami engem nagyon megnyugtatott. Érdekes információkkal és kapcsolatokkal gazdagodtam, miközben jól éreztem magam, és nem mellesleg nagyon finomakat ettem. (Dorka)
Amikor megkerestek, hogy van-e kedvem részt venni a projekt zárókonferenciáján, akkor nagyon megörültem, és egyből elkezdtem matekozni, hogyan fog beleférni az egytetem és a munka mellet ez a pár napos kiruccanás. Gyorsan igent mondtam, mert ha nem fért volna bele, akkor is menni szerettem volna. Az elején nagyon izgultam. Rékán kívül, nem nagyon ismertem a többi résztvevőt, illetve nem tudtam, hogy mire számítsak.
A StandbyMe zárókonferenciájára mentünk, amire nagyon kíváncsi voltam. A szakértői nyitópanelen nagyon sok érdekes dolog hangzott, hasznos volt több oldalról is körbejárni a témát. Nagyon sok új dolgot hallottam, tanultam, amit a mindennapjaimban tudok majd használni. Nagyon érdekes volt végighallgatni a második panelt, ahol a résztvevő fiatalok mesélték el, hogy milyen programokat csináltak a projekt keretein belül. A többi ország aktivistái sok kreatív programot mutattak be, és jó volt látni, hogy a fiatalokon keresztül mennyi emberhez jut el az a tudás, amit mi a StandbyMe projekt keretében tanultunk. A zárókonferencia mellet nagyon jó volt körbejárni Rómát. - (Sára)