Az Amnesty Akadémia online kurzusai
Az idei Pride-hónap alkalmából teljesen felújítottuk egy korábbi e-learningünket. A Pride-kurzus fókuszában az LMBTQI+ fogalmak, valamint a szexuális és nemi kisebbségekhez tartozó emberek jogai állnak. Megtudhatod belőle, hogy miért fontos évről-évre megrendezni a Pride fesztivált, és összefoglaljuk benne az elmúlt másfél évtized LMBTQI+ jogokkal kapcsolatos, hazai eseményeit. Végül számos eszközt mutatunk be, amelyekkel a mindennapokban tehetsz a körülötted élő emberekért. A kurzus 3 modulból áll, és nagyjából 30 perc alatt elvégezhető. A interaktív feladatok és rövid videók teszik változatossá.
Az LMBTQI+ emberek iskolai és munkahelyi befogadásáért hoztuk létre a Befogadó Terek projekt két e-learningjét is. A Befogadó Iskolák kurzus elsősorban a középiskolás korosztálynak szól. Segít megérteni a szexuális orientáció és a nemi identitás közötti különbséget, és közérthető nyelven mutatja be az olyan fogalmakat, mint a sztereotípia, az előítélet és a diszkrimináció, illetve az azok közötti összefüggést.
A Befogadó Munkahelyek e-learning célja az LMBTQI+ munkavállalókat érő diszkrimináció elleni küzdelem. A kurzus bemutatja, hogyan sérülnek a szexuális és nemi kisebbségekhez tartozó emberek jogai a munkahelyeken, milyen lépéseket tehet a munkáltató a befogadásukért, és hogy a munkavállalók hogyan tudnak hozzájárulni a biztonságos munkahelyi légkör megteremtéséhez.
Letölthető anyagok
A szavainkkal is sokat tehetünk azért, hogy a környezetünkben lévők közül senki ne érezze kirekesztve, megbélyegezve magát. Legújabb e-learningünkben külön részt szenteltünk a befogadó nyelvhasználat témájának, de összeállítottunk egy rövid kisokost (Számít, mit mondasz!) is. Hét pont ban foglaltuk össze a legfontosabb tudnivalókat, amelyek elsajátítását rövid magyarázat és példák is segítik.
Az iskolai zaklatás és kortárs bántalmazás nagyon sok fiatal életét keseríti meg, köztük rengeteg LMBTQI+ fiatalét. 2023-ban útmutatót (Így alakítsunk ki biztonságos és befogadó iskolai környezetet) készítettünk arról, hogy az intézmények hogyan tehetik befogadóvá és biztonságossá az iskolai közösségeket minden tanuló számára.
Az útmutató elsősorban alapelveket, ajánlásokat fogalmaz meg, de összegyűjtöttünk olyan kiadványokat, szakirodalmat, képzési lehetőségeket is, amelyek konkrétabb, részletesebb útmutatást adnak az oktatási intézményeknek ahhoz, hogy az iskolai zaklatást és bántalmazást hatékonyan csökkenthessék, megelőzhessék.
Tegyél hozzá!
Mutasd meg, hogy te is egy olyan helyen szeretnél élni, ahol a családunkkal és a környezetünkben élőkkel együtt biztonságban érezhetjük magunkat! Egy olyan országban, ahol egyenlő lehetőségeink és jogaink vannak függetlenül attól, hogy mi a nemi identitásunk, kit szeretünk, miben hiszünk vagy mennyi pénzünk van. Hiszünk abban, hogy van legalább 10.000 ember Magyarországon, aki velünk együtt ugyanezt szeretné.
A legtöbbünknek fontos a közös jövőnk, amelynek elengedhetetlen része az itt élők biztonsága. Ha te is ehhez a közösséghez tartozol, írd alá ezt a nyilatkozatot, és oszd meg a családtagjaiddal, barátaiddal és ismerőseiddel. Mutassuk meg, hogy nekünk ez a közös otthonunk, ahol mindenki egyformán számít! Csatlakozz te is!