Ajánlott korosztály: 12-19 év
Mi a különbség egy iskolai konfliktus és a bántalmazás, zaklatás között? Milyen rövid- és hosszútávú hatásai vannak az áldozatra és a közösségre nézve, és főképp hogyan lehet megállítani? Sokszor nehéz felismerni a jeleket, különösen, ha a bántalmazás az online térben (is) zajlik. Ha szeretnél segíteni az osztályodnak, közösségednek abban, hogy békés eszközökkel ki tudjanak állni magukért és egymásért, kérd iskolai óránkat vagy használd diákoknak és szakembereknek szóló tananyagainkat!
Bullying megelőző iskolai foglalkozás és e-learning
A 90 perces foglalkozás első felében az alapok tisztázása után megvizsgáljuk, mi a szerepe az előítéleteknek a bántalmazásban, és milyen hatással van a bántalmazás az áldozatra. Ezután feltárjuk a bántalmazás gyökereit, és felidézzük a lehetséges következményeket. A foglalkozás kulcsfontosságú eleme, hogy tudatosítsuk a résztvevőkben: a szemtanúknak sokféle lehetősége van arra, hogy megállítsák a zaklatást, de legalább enyhítsék a következményeit.
A foglalkozáshoz e-learning kurzus is tartozik, amit a foglalkozást megelőzően érdemes végigcsinálni a csoport tagjaival közösen. A 15-20 perces kurzust itt éred el:
https://akademia.amnesty.hu/courses/nehez-helyzetek-az-iskolaban-bullying/
Érdemes regisztrálni, mert több, folyamatosan frissülő, diákoknak, szakembereknek és szülőknek szóló tartalmat is elérsz az Amnesty Akadémián.
Útmutató szakembereknek
Ha te szeretnéd az osztályodat, közösségedet támogatni a bullying megelőzésében, töltsd le és használd szakembereknek készült útmutatónkat! Ebből megtudhatod, hogyan épül fel az általunk kidolgozott és kipróbált iskolai foglalkozás, és hogy hogyan támogatja azt a fent már bemutatott online tananyag.
Ha szeretnéd megrendelni vagy egy rövid tréningen elsajátítani bullying megelőző foglalkozásunkat, írj nekünk az oktatas@amnesty.hu e-mail címre!
Bullying megelőzés kicsiknek
1-5. osztályosoknak állítottunk össze egy 45 perces iskolai foglalkozást, mely szintén támogathatja a bullying, az előítéletekből fakadó bántalmazás megelőzését. A "Ki az ellenség?" című foglalkozsunkról itt olvashatsz bővebben.