Az Amnesty online, szabad időbeosztásban elvégezhető képzései ingyenes és mindenki számára nyitottak.
Szeretnénk, hogy ezek az ingyenes képzések minél több tanárhoz is eljussanak, akik így is bővíthetik emberi jogi tudásukat.
BEFOGADÓ TEREK címmel kétéves oktatási projektet indítottunk a legismertebb hazai LMBTQI szervezetekkel közösen, az LMBTQI diákokat érő iskolai zaklatás és az LMBTQI embereket sújtó munkahelyi diszkrimináció csökkentése érdekében.
A Képzők Képzése programunkra azok jelentkezését várjuk, akik szeretnék megismerni és elsajátítani az általunk használt emberi jogi oktatás tematikáját és módszereit, majd önkéntesként foglalkozásokat tartani különböző iskolákban.
Tanárok és gyerekekkel-fiatalokkal foglalkozó szakemberek
Az Amnesty emberi jogi oktatási programja a 2020/2021-es tanévben ingyenes továbbképzést indított pedagógusok és fiatalok csoportjaival foglalkozó szakemberek számára. Ha rendszeresen dolgozol fiatalokkal, szeretnél velük többet beszélni az emberi jogokról, és szívesen megismernéd az Amnesty oktatási módszereit, akkor gyere el erre a képzésre.
2023-ben tizedik alkalommal rendezzük meg az Amnesty emberi jogi csapatversenyét középiskolás diákok számára. A februártól május végéig tartó verseny során kreatív és izgalmas feladatokon keresztül dolgozhatsz fel emberi jogi témákat, majd a tanultakat felhasználva, az Amnesty támogatásával valósíthatod meg a saját projektedet és léphetsz fel a számodra fontos ügyek mellett!
Az Amnesty nyári táborában olyan középiskolás fiatalok vesznek részt, akik érdeklődnek az emberi jogok, az aktivizmus és az Amnesty munkája iránt. A táborban kreatív foglalkozásokon, műhelymunkákon és csapatjátékokon keresztül hozzuk közelebb az emberi jogokat a fiatalokhoz.
A program egy olyan iskolai légkör kialakítását támogatja, ahol a középpontban az iskolai élet minden szereplőjének az emberi jogai állnak. Az emberi jogi oktatás nem csak tudásról, hanem hozzáállásról és készségekről is szól. Célja, hogy a fiatalok tudatosan és aktívan tegyenek a saját környezetükért. Ezt a hozzáállást leginkább egy olyan iskolában lehet elsajátítani, ahol a tananyagon kívül az egész iskolai légkör támogatja az emberi jogok érvényesülését.