Mi az a három legfontosabb dolog, amit érdemes tudni rólad?
Szakmai életutam során eddig is társadalmi kirekesztettségben élő, vagy ezáltal veszélyeztetett személyek, családok, csoportok – hajléktalanok, romák, fogyatékossággal élők – reintegrációja érdekében dolgoztam, örömmel bővítem most ezt a kört az emberi jogok, ezen belül a gender tematika és a nemi identitáshoz kapcsolódó diszkriminációk irányában. Nagyon szeretek a civil szektorban dolgozni, élvezem a civilség minden báját (és búját), a változatosságot, az összetartó, támogató közösséget, a facilitáló munkakörnyezetet, a családi élettel összeegyeztethető rugalmasságot.
Fiatalon aktív ifjúsági szabadidő- és közösségszervező munkát végeztem, középiskolásokat táboroztattam, ifjúsági klubot és egyesületet vezettem, kari HÖK elnök voltam; ezeknek az élményeknek egy részét – remélem – most újra átélhetem az oktatási csapat tagjaként. Igyekszem a lehető legtöbbet megőrizni a gyermeki énemből (sokat játszom, elsősorban társasjátékokat), valamint a hippi-rocker „örök egyetemista” múltamból.
Négy lett – maradhat? 😊
Miért szerettél volna csatlakozni az Amnestyhez?
Azért, mert itt egy nemzetközi szellemi műhely keretei között, fontos társadalmi értékek védelmében és valóban „világjobbító” célok elérésért zajlik kreatív munka. Nagyon szimpatikusak a kampányok és egyéb társadalmi/szakmai szerepvállalások, ezekben közreműködve érezhetem, hogy „van értelme” annak, amin dolgozom. Fontos, hogy érdekes, változatos projektek megvalósításában működhetek közre, s engem a nemzetközi kapcsolatépítés lehetősége is motivál. Vonzó számomra a közösség, a munkahelyi légkör és az oktatási csapat elhivatottsága is. És – mindezeken túl – az Amnesty kutyabarát munkahely, így még a kutyám, Eldo is jöhet velem dolgozni…
Mik a legfontosabb feladataid és mi lesz a legnagyobb kihívás számodra?
Elsősorban azért felelek, hogy a nemzetközi oktatási projektjeink, például a Befogadó terek és a nők elleni erőszak ellen fellépő együttműködés sikeresen záruljanak, a pályázatokban vállalt szakmai programokat a tervezett ütemben és a költségkereteken belül valósítsuk meg, s végül a támogatók a szakmai és pénzügyi teljesítéseinkről szóló beszámolókat elfogadják. Ehhez a projektfolyamatok állandó nyomon követesére, hatékony menedzsmentre és folyamatos kommunikációra van szükség – számomra az utóbbi jelenti a legfőbb kihívást.
Ezen kívül aktívan részt veszek további pályázati források felkutatásában és a pályázatírásban is.
Van lehetőség bekapcsolódni az általad vezetett projektekbe? Hogyan?
Igen, sokféle formában lehet kapcsolódni, pl. képzések és/vagy rendezvények résztevőjeként, önkéntesként, esetleg gyakornokként stb. Ezek a lehetőségek azonban inkább az egyes programok, projektek szakmai vezetőinek kompetenciájába tartoznak, ezért a kapcsolatfelvételre a Csatlakozz űrlapok vagy a Facebook oldalunk chat-ablaka lehet a legcélravezetőbb.