Partnerünk a lengyel és az olasz Amnesty, valamint az olasz Bruno Kessler Alapítvány. Az együttműködés célja a nők és lányok elleni erőszak leküzdése, különös tekintettel az online térre.
A digitális eszközöket már az iskolás korosztály is napi szinten használja a tanuláshoz, szórakozáshoz és kapcsolattartáshoz, így az online térben egyre növekszik a lányokat érő erőszak. A kutatások szerint ráadásul egyre fiatalabb korban: az ENSZ nők elleni erőszakról szóló 2018-as jelentése szerint a lányok 10%-a már alig tizenöt éves korában szembesül ilyen jellegű támadásokkal.
Az információhoz való hozzáférés alapvető jog, korunkban pedig a többségünk számára az internet az egyik elsődleges információforrás, ezért a projekt során azon fogunk dolgozni, hogy mindenki biztonságban legyen a digitális térben. Célunk, hogy a fiatalok képesek legyenek felismerni és aktívan tenni az online erőszak jelensége ellen és a nemek közötti egyenlőségért. Ennek érdekében több oldalról közelítjük meg a problémát és több célcsoportot is megszólítunk tevékenyégeinkkel. Feltérképezzük az (online) erőszak jelenségét és hatásait, a megszerzett tudásra alapozva pedig többek között workshopot dolgozunk ki iskolások számára, továbbképzéseket szervezünk pedagógusok és fiatalokkal foglalkozó szakembereknek, illetve foglalkozástervezeteket tartalmazó kiadványt állítunk össze a számukra. Azoknak pedig, akik tovább mélyítenék a megszerzett tudást vagy nem tudnak részt venni képzéseinken, ingyenes e-learninget állítunk össze.
A módszertani kiadványt már ősz elején kézbe foghatják az érdeklődők, és a továbbképzésekre is szeptembertől kerül majd sor több magyarországi helyszínen. A részben önkéntes képzőink által tartott, középiskolás korosztálynak szóló iskolai workshopokat is a 2022-2023-as tanévtől tudják majd meghívni az iskolák.
A projekt további célja, hogy támogassa azokat a fiatalokból álló önszerveződő csoportokat, akik aktívan szeretnének tenni az online erőszak ellen, felszólítva akár az internetszolgáltatókat vagy a különböző közösségi média platformok moderátorait, fejlesztőit, hogy tegyenek ők is az erőszak internetes terjedése ellen.
A projekttel kapcsolatos eseményekről és a csatlakozási lehetőségekről rendszeresen hírt adunk majd online felületeinken.