Mi az a három legfontosabb dolog, amit érdemes tudni rólad?
Már egyetemi tanulmányaim alatt körvonalazódott bennem, hogy emberi jogokkal szeretnék foglalkozni, ezen belül pedig kifejezetten a női egyenjogúság témájával. Először a filozófián és az irodalmon keresztül ismerkedtem meg a feminizmussal és a társadalmi igazságtalanságokkal. Sokáig azt gondoltam, hogy akadémiai vonalon fogok elhelyezkedni, mert a szenvdélyemmé vált a kortárs francia feminista irodalom, ellenben azt éreztem, hogy az elméleti tudásomat fontos lenne gyakorlatban hasznosítani.
Mik a legfontosabb feladataid és mi lesz a legnagyobb kihívás számodra?
Egy olyan projektet koordinálok, amely a munkaerőpiacon tapasztalható nemek közötti egyenlőtlenséget, pontosabban a bérszakadék problémáját helyezi fókuszba. Az ügyet munkavállalók számára tartott képzéseken, e-learning anyagokkal és egy infografikus videóval tervezzük megcélozni, ez pedig az Amnesty több csapatának bevonását és munkáját kívánja. Ezeknek az átlátásáért és az összefogásáért én felelek, ami úgy gondolom, a legnagyobb kihívást fogja jelenteni.
Miért kell ma Magyarországon foglalkozni a nők munkahelyi diszkriminációjának kérdésével?
Úgy gondolom, a nemi egyenlőtlenségek az élet minden aspektusában megjelennek, így kiemelten fontos, hogy mindegyikkel foglalkozzunk. A munkaerőpiaci egyenlőség számos más területen is pozitív változásokat eredményezne, mint például a tradicionális nemi szerepek átalakulása; a nők egzisztenciájának megszilárdulása a kiszolgáltatottságuk felszámolásának kulcsa lehet.
Ha valakinek tetszik a projekt, amin dolgozol, hogyan segíthet, hogyan tud csatlakozni?
A projekt egyik központi eleme a cégekkel való együttműködés, így, ha ismersz olyan vállalkozást, akik szívesen részt vennének, ne habozz kapcsolatba lépni velem a fenyvesi.maya@amnesty.hu címen.
Maya fotóját Jurik Fanni készítette.