A 21. századi gyerekek az interneten nőnek fel, online tanulnak és influenszerektől inspirálódnak. Ezekben a tartalmakban és a filmművészetben a konszenzus reprezentációja minimális, így nem meglepő, hogy a gyerekek nincsenek tisztában a jelentőségével sem. A „nem nemet jelent” kezdeményezés a szexuális erőszak ellen harcol. Hangsúlyozni sem lehet eléggé, hogy ez milyen fontos, ennek ellenére nem elvárható a fiatalabb generációktól, hogy másképp cselekedjenek, mint ahogy nap mint nap látják mind a médiában, mind az őket körülvevő társadalomban.
Egy 2015-ös kutatás kimutatta, hogy Magyarországon több mint 35 ezer lányt ér szexuális erőszak 15 éves kora előtt. Miért várnánk meg, hogy saját bőrükön tapasztalják meg a gyerekek az erőszakot és az abból adódó tehetetlenséget és szégyent?
Szeretnénk, ha a beleegyezés egy magától értetődő alapszabály lenne. Mi ez érdekében azt kérjük a magyar Oktatási Hivataltól, hogy vezessenek be a tantervbe csupán pár olyan órát, amely bemutatja a diákoknak ezt a kapcsolatok, az önrendelkezési jog, és az emberi méltóság szempontjából létfontosságú kérdést. Őszinte és nyitott beszélgetések keretében, lehessen arról tanulni, hogy mit jelent a beleegyezés és hogy kell a határokat tiszteletben tartani.
Kérjük, hogy 3. és 6. évfolyamos, majd a középiskolás diákok számára legyen kötelező egy óra beszélgetés a beleegyezés fontosságáról. Hiszen ez a téma végigkísér minket az életünk során, kezdve akár óvodás korunktól, elengedhetetlen, hogy minél fiatalabban találkozzanak a konszenzus fogalmával, hogy tudják, hogy egy idegen nem kaphatja fel őket amikor csak akarja vagy nem rakhatnak ki képet róla az engedélye nélkül.
Hisszük, hogy a beleegyezés fogalmának bemutatása a diákoknak jelentősen csökkenti majd az erőszakos cselekményeket.
Amennyiben egyetértesz a céljainkkal, arra kérünk, írd alá a petíciónkat, hogy együtt tegyünk az ügy érdekében.